A więc lockdown. Do not panic!

Dzisiaj wchodzi kolejny lockdown. Być może najtrudniejszy. Rok temu przy 50 zachorowaniach dziennie mieliśmy do czynienia z paniką. Teraz, mimo że mamy 34 tys., przyzwyczailiśmy się i łatwiej popełniamy proste błędy.

lockdown

Mr Wolf nie panikuje. Mr Wolf radzi jak przeżyć i nie zwariować.

1) Kontakty z ludźmi: ogranicz do minimum.

Aplikacje Zoom, Teams, Skype robią robotę. Przetestuj rekomendowaną przez nas chmurę do pracy grupowej.

Foldery współdzielone w programach pocztowych też świetnie się sprawdzają.

2) Koszty: tnij!

Normalnym jest, że człowiek w momencie, kiedy dzieje się gorzej, odsuwa od siebie podjęcie decyzji. Niestety rok minął nie wiadomo kiedy i jeśli nic się nie poprawiło, czas działać!

Sprawdź, czy nie masz niepotrzebnych obciążeń. Może wynajmujesz biuro? Masz duże stałe koszty? Może czas zrewidować umowy i część z nich wypowiedzieć, a inne renegocjować?

Mr Wolf się nie waha, tylko działa. Spytaj się co możesz zrobić w Twoim przypadku.

3) Pomysły: czas na nowe!

Jeśli Twój biznes jest zamrożony od roku, to może najwyższy czas zająć się czymś innym. Rozwinąć zdolności, których do tej pory nie wykorzystywałeś? Może masz pomysły i do teraz nie było czasu na ich realizację?

Rozwijaj skrzydła!

To jest moment, by spróbować. Co masz do stracenia? Może dzięki pandemii zdobędziesz nowe źródło utrzymania i zmienisz swoje życie? Jeśli chcesz wystartować, to Mr Wolf przygotuje Ci stronę WWW za 999 zł + VAT od której zaczniesz nowy biznes.

4) Zakupy: w lockdown’ie tylko on-line.

E-commerce i logistyka, to nie polski rząd. Przez rok odrobiły lekcje i działają teraz na prawdę świetnie. Dodatkowo możesz stosować przedpłaty. Dzięki temu odbierzesz towar nawet nie zbliżając się do kuriera. Jeśli potrzebujesz elektroniki – zadzwoń do nas. Doradzimy odpowiedni sprzęt i załatwimy bezpieczną dostawę.

5) Płatności: tylko przez Internet, w ostateczności – zbliżeniowo.

Jeśli płacisz zbliżeniowo powyżej 50 zł, to tylko telefonem via NFC.

Płatności na telefonie ustaw tak, by PIN wpisywać w telefonie, a nie w terminalu, który setki ludzie dziennie dotykają.

6) Biuro w domu: wybierz jedno urządzenie wielofunkcyjne.

Najlepiej drukarka z drukiem dwustronnym i wbudowanym skanerem z podajnikiem dokumentów., która załatwi większość potrzeb biurowych w domu. Nie kosztuje majątku.

7) Zdrowie: uważaj na plecy!

Nasze plecy dobrze czują się w prawie każdej pozycji…pod warunkiem, że często ją zmieniasz. Jak najczęściej wstawaj od biurka. Możesz np. wyrobić sobie nawyk, że rozmawiasz przez telefon zawsze na stojąco.

Jeśli masz telekonferencję, w której nie musisz cały czas być w kamerze, świetnie sprawdzają się słuchawki bezprzewodowe, które pozwalają choć na chwilę wstać od biurka i pochodzić po pokoju lub nawet całym domu. Możesz też kupić opaskę lub zegarek, które przypominają, że czas się ruszyć.

8) Plan pracy: większa elastyczność

Pracując w domu, możesz pozwolić sobie na większą dowolność. Możesz wcześniej zacząć pracę i później skończyć, ale… w międzyczasie wyjść na spacer, jogging, robisz trening. Na świeżym powietrzu z dala od tłumów szanse na zarażenie masz minimalne.

9) Śmiercionośne miejsca: to nie speluny.

To klamki, domofony, pinpady, klawiatury. Jeśli musisz ich dotykać, rób to w rękawiczkach albo za pomocą narzędzi. Są np. teraz fajne gadżety do naciskania klamki bez dotykania jej. Jeśli dotkniesz gołą ręką – odkaź ją jak najszybciej. Możesz nosić w kieszeni płyn odkażający.

10) Samopoczucie: Stay Cool. Do not panic!

Mr Wolf nigdy nie traci głowy. To pozwala mu przetrwać nawet najcięższe sytuacje. I w tym czasie dobrze zarabiać.

Jeśli zastanawiasz się teraz, czy Mr Wolf powstał właśnie jako nowy biznes w czasach pandemii, to masz rację. I prosperuje, rozwija się, przynosi dochody. Warto działać 🙂

Podoba ci się ten artykuł? udostępnij go: